НАТФИЗ отличи своите “НАЙ-НАЙ-НАЙ” под мотото “Пазим сърцето”
На бляскава церемония под мотото “Пазим сърцето”, Националната академия за театрално и филмово изкуство “Кръстьо Сарафов” отличи абсолвентите с най-ярки и значими учебни и творчески постижения. Церемонията се проведе за XXI-и път и бе уважена от министъра на културата – Евтим Милошев, заместник – министъра на образованието и науката – проф. д-р инж. Сеня Терзиева – Желязкова, заместник-кмета на София – Ирина Дакова, както и множество официални гости и представители на театралната и филмова гилдия.
Наградите НАТФИЗ “НАЙ-НАЙ-НАЙ” получиха 29 дипломиращи се студенти, както и три представления от афишите на Театър НАТФИЗ и Куклен театър НАТФИЗ. Връчени бяха и две специални отличия – стипендия в категория “Анимация” на стойност 1000 евро, предоставена от Анимационно студио “Чайка”, и приз “Пазим сърцето” – в размер на 2000 евро, предоставен от MP Studio и фестивала на светлините LUNAR.
Публиката в залата аплодира изпълнения на студентите от специалности “Актьорство за куклен театър”, “Театър на движението” и “Актьорство за драматичен театър”. Бяха прожектирани и видео колажи с игрални новели, анимационни филми и фотографии на дипломантите от факултет “Екранни изкуства” на НАТФИЗ.
Сред гостите, които връчиха наградите на победителите, бяха изявени възпитаници на НАТФИЗ – актьорите Весела Бабинова, Тодор Дърлянов, Кирил Недков, председателят на Сьюза на артистите в България – Христо Мутафчиев, изтъкнати режисьори, продуценти и аниматори, директори на театри, представители на партньорски организации, сред които БНТ, БНР, Кауфланд, БГ радио, Fest Team, “Фотосинтезис” и др.
Церемонията се проведе на Голяма сцена в Театър НАТФИЗ на 26 май.





















